Daiktai, kuriuos reikia labiausiai saugoti.

Kraustymasis (123rf.com asociatyvi nuotr.)

Kraustymasis dažnai tampa tikru galvos skausmu: per visą gyvenimą užgyventą turtą turime supakuoti į dėžes ir pervežti į naujus namus, bet neteisingai supakuoti daiktai dūžta, lūžta ir genda… Čia rasite patarimus, kuriuos daiktus per kraustymąsi reikia saugoti labiausiai.

1. Elektroniniai prietaisai

Kompiuteriai, televizoriai ir kiti elektroniniai prietaisai dažniausiai nukenčia per kraustymąsi. Juos būtina supakuoti į dėžes, geriausiai tinka tos, su kuriomis pirkote. Jei dėžes išmetėte, teks rasti tinkamą patiems ir supakuoti būtent taip, kaip buvo supakuotas elektroninis prietaisas, kai jį įsigijote.

2. Jūsų nugara

Po elektroninių prietaisų dažniausiai per kraustymąsi nukenčia šeimininkų nugara. Niekada nekelkite sunkių daiktų atsistoję. Pritūpkite ir kelkite svorį kojomis, o ne nugara. Nebandykite kelti daiktų, kurie jums per sunkūs, pavyzdžiui, pianino. Tokius daiktus stumkite ar vežkite žeme. Jei turite galimybių, pasisamdykite profesionalius krovikus.

3. Stalai

Stalai, kėdės ir kiti baldai su kojelėmis yra tikras košmaras kraustantis. Kojelės lengvai lūžta, o kampai apsidaužo. Norėdami išvengti nuostolių, kojeles nusukite, o baldus apvyniokite minkšta polietileno plėvele su oro pūslelėmis.

4. Veidrodžiai

Pasak seno posakio, sudaužytas veidrodis gali lemti 7 metus nelaimės. Šiame posakyje yra tiesos, nes veidrodžio šukės gali sužeisti. Gerai apsukite veidrodį minkštomis medžiagomis (tinka užklotai, antklodės), jei įmanoma įdėkite dar ir į tinkamą dėžę.

5. Naujieji namai

Jei įsikraustote į ką tik suremontuotus namus, jums teks saugoti sienas, kampus, grindis. Jei norite apsaugoti naujus namus, pasistenkite užkloti grindis, o sienų kampus tarp praėjimų apklijuokite lipnia dažymo juosta (ji nepalieka ant sienų žymių). Jei dar nespėjote įstatyti durų kambariuose – jums pasisekė. Bus daug lengviau ir paprasčiau įnešti baldus.

6. Indai

Indus stenkitės supakuoti kuo geriau. Į vieną dėžę nepridėkite daug indų, nes ir nuo nedidelio smūgio, gali sudužti visi viduje esantis indai. Saugiausia trapius indus supakuoti kartu su drabužiais ar patalyne.

7. Paveikslai ir kiti meno kūriniai

Vertingus paveikslus geriausia vežti atskirai nuo kitų baldų. Jei paveikslo formatas nėra per didelis jūsų automobiliui, geriausia būtų atsivežti meno kūrinius patiems.

8. Brangūs alkoholiniai gėrimai

Geras vynas ar kiti alkoholiniai gėrimai turi būti saugomi, nes jie gali ne tik sudužti, bet ir sugesti. Skonį bei spalvą gali pakeisti temperatūrų pokyčiai. Brangius alkoholinius gėrimus vežkite atskirai nuo visų baldų ir technikos bei nepamirškite saugiai supakuoti.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *